Mājaslapa izstrādes procesā

         

Arhīvs 2011./2012

Eiropa skolā 2012


Konkurss „Eiropa Skolā”
Jau otro gadu RCDP audzēkņi piedalās ikgadējā starptautiskā konkursā "Eiropa skolā". Šogad savus literāros darbus  konkursam iesniedza astoto klašu audzēknes Gundega Rēdere, Laura Kalniņa un Kaiva Kumerova (skolotāja Ligitas Ķimse).

 „Eiropa skolā” ir ikgadējs starptautisks konkurss, kas notiek Latvijā un vairāk kā desmit Eiropas valstīs. Tā mērķis ir veicināt bērnu, skolēnu un skolotāju izpratni un cieņu pret kultūras dažādību Eiropā, sekmēt eiropeiskās apziņas, starptautiskās sadarbības un demokrātijas izpratni, kā arī attīstīt spēju ar radošu darbu palīdzību paust personisko attieksmi un pamatvērtības par Eiropu un dzīvi daudzkulturālā sabiedrībā. Šī gada konkursa darbu tēmas bija noteiktas saskaņā, ar Eiropas 2012.gada moto „Eiropas gads aktīvai novecošanai un paaudžu solidaritātei”. Konkursu Latvijā rīko Valsts izglītības attīstības aģentūra. 

2012. gada konkursa tēmas bija:
  • Ko es varu iemācīties no gados vecākiem cilvēkiem?
  • Kā es varu palīdzēt gados vecāka cilvēka ikdienu padarīt interesantāku?

Jau otro reizi ar saviem literārajiem darbiem šajā konkursā piedalās arī Rīgas Centra daiļamatniecības pamatskolas skolēni. Šogad tika pieteikti trīs darbi. Tos ikviens interesents klātienē varēja aplūkot Latvijas Kara muzeja telpās izvietotajā vizuālo un literāro darbu izstādē.

Valsts izglītības attīstības aģentūras apkopotajos konkursa literāro darbu sējumos bija ievietoti arī  mūsu skolas 8.b klases skolnieces Gundegas Rēderes, 8.a klases skolnieces Lauras Kalniņas (tēma Ko es varu iemācīties no gados vecākiem cilvēkiem?”) un 8.a klases skolnieces Kaivas Kumerovas un (tēma „Kā es varu palīdzēt gados vecāka cilvēka ikdienu padarīt interesantāku?” darbi.

Daloties savā pieredzē par zināšanu un prasmju pārmantošanu no gados vecākiem cilvēkiem, kā arī par iespējām šo cilvēku dzīvi padarīt interesantāku, meiteņu domrakstos izteiktajās pārdomās izskan aicinājums būt aktīviem un atvērtiem sadarbībai ar veciem cilvēkiem  un tās rosina ikvienu no mums pavērties apkārt un saskatīt vēl citas iespējas, kā veco cilvēku dzīvi palīdzēt veidot aizraujošāku.

Sagatavoja latv. val. un literatūras
skolotāja L.Ķimse